Staff List 2022/2023

[email protected] Laura Altmire ESL Assistant
[email protected]  Jacqueline Barger Registered Staff Nurse
[email protected] Wendy Beatty-Burg Reading Interventionist
[email protected] Chelsea Beck 4th Grade Teacher
[email protected] Amanda Blocklinger School Climate Coordinator
[email protected]  Michael Bones  PM Custodian
[email protected] Sandra Brady Certified School Nurse
[email protected]  Kelley Brecht 4th Grade Teacher
[email protected] Vikki Callan General Music Teacher
[email protected] Dean Calvaresi 5th Grade Teacher
[email protected] Stefanie Cardello-Griffith Intervention
[email protected]  Danielle Cherry School Nurtrition Services
[email protected]  Kristen Dolan  School Nurtition Services
[email protected] Alison Dragun 2nd grade teacher
[email protected] Michele Falco 6th grade teacher
[email protected]  Catherine Fayer Occupational Therapist
[email protected]  Cynthia Ferguson  Intervention
[email protected]  Jessica Fluck  Kindergarten Teacher
[email protected] Heather Rose Ford Occupational Therapist
[email protected] Vanessa Galarza Kindergarten Teacher
[email protected]  Michael Gillmer  PM Custodian
[email protected]  Tara Gleason Psychologist
[email protected] Stacey Hagan School Nutrition Services
[email protected] Kate Harris Library Media Specialist
[email protected]  Rachel Hellinger  Learning Support Teacher
[email protected]  Heather Hinckley Special Ed. Assistant
[email protected] Sonya Hoffman Instrumental Music
[email protected] Lynn Marie Hotnisky 3rd Grade Teacher
[email protected]  Stephanie Hughes Learning Support Teacher
[email protected]  Emily Illari Learning Support Teacher
[email protected]  Shamima Jalal  School Nutrition Services
[email protected]  Lisa Karensky  1st Grade Teacher
[email protected] Julie Kearns 2nd Grade Teacher
[email protected] Sarah Kensinger 4th Grade Teacher
[email protected] Allison Kershner Music/Band Teacher
[email protected] Diane Kim  Intervention
[email protected] Laura Kozdra Art teacher
[email protected] Aliscia Lee Reading Specialist
[email protected]  Melissa Long Registered Staff Nurse 
[email protected]  Barbara Lowery Special Ed Assistant
[email protected] Kelli Madden 5th Grade Teacher
[email protected] Juliet Matje Special Education Supervisor
[email protected]  Sabrina McAnulla  Sch. Nutrition Svc. Supervisor
[email protected] Dawn E McFadden Reading Specialist
[email protected] Susan McHugh Principal's Secretary
[email protected] Tara McSweeney Learning Support Teacher
[email protected] Shandra Middlekauff 3rd Grade Teacher
[email protected] Laura Milligan Learning Support Teacher
[email protected]  Mackenzie Mintzer  Autistic Support Teacher
[email protected] Gabrielle Morrison 6th Grade Teacher
[email protected] Stefan Muller Principal
[email protected] Alice "Amby" Murphy ESL Teacher
[email protected] Kristen Okula 1st Grade Teacher
[email protected] Kristin Anna O'Shea 6th Grade ELA teacher
[email protected] Diana Pace Special Ed Assistant
[email protected] Karen Palumbo Intervention
[email protected] Michele Piazza Special Ed Assistant
[email protected] Krista Pironti Special Ed Assistant
[email protected] Christy Pope Special Ed assistant
[email protected] Sue Raggazino 3rd Grade Teacher
[email protected] Rachel Raytik Reading Specialist
[email protected] Katie Risser Occupational Therapist
[email protected] Jackie Robertson Physical Therapist
[email protected] Tori Rubbo Counselor
[email protected] Anu Sampath Speech Language Clinician
[email protected]  Brittany Sandone  Inclusion Facilitator
[email protected]  Hope  Schaefer School Nutrition Services 
[email protected] Sabrina Scott 3rd Grade Teacher
[email protected] Marge Sherman Math Interventionist
[email protected] Matthew Slugg 2nd grade teacher
[email protected] Jill Steger 1st Grade Teacher
[email protected]  Danielle Sternbach Learning Support Teacher
[email protected] Shaun S. Stover ESL Teacher
[email protected] Maria Lisa Toner ESL Assistant
[email protected] Laura Van Houten 2nd Grade Teacher
[email protected] Hilary Veverka Kindergarten Teacher
[email protected] Darlene Visby Building Secretary
[email protected] Melissa Walsh Gifted Support Teacher
[email protected] Cheryl Wine ESL Teacher
[email protected] Robert Woods Head Custodian
[email protected]  Steven Young  Phys. Ed. Teacher
[email protected] Anthony Zortea 5th Grade Math Teacher